Kas majanduskriis mõjub tervisele halvasti?

Kas majanduskriis mõjub tervisele halvasti?

Paljud kroonilisi haigusi põdevad ameeriklased tunnevad, et majanduskriis on nende tervisele halvasti mõjunud, tekitades tavapärasest rohkem stressi ja halvendades nende majanduslikku olukorda, nii et neil ei ole võimalik enam tuleviku tarbeks raha kõrvale panna.

Internetiuuringuid korraldava ettevõtte Harvard School of Public Health and Knowledge Networks laialdane arvamusküsitlus näitab, et südamehaigusi, diabeeti ja vähki põdevad inimesed on seisukohal, et kehvad majandusolud ei jäta puutumata ka nende heaolu.

Lisaks ilmnes küsitlusest, et paljude arvates ei ole suurt abi ka eesseisvatest ümberkorraldustest tervishoiusüsteemis, kirjutab WebMD.

Mõned ütlevad, et nad ei suuda tasuda haiglaarveid ja muretsevad selle pärast, et majandusseisak võib mõjutada nende tervist mitte ainult praegu, vaid ka tulevikus.

Küsitlusest selgus:

  • Arvamusel, et majanduskriisil on nende tervisele negatiivne mõju, oli 35% südamehaigusi, 21% vähki ja 39% diabeeti põdevatest inimestest.
  • 27% vähihaigetest, 47% südamehaigetest ja 48% diabeetikutest avaldasid arvamust, et praegused kehvad majandusolud avaldavad ka tulevikus nende tervislikule seisundile halba mõju.

Küsitluse tulemused seoses majandusliku olukorraga:

  •  35% südamehaigetest, 34% diabeetikutest ja 22% vähihaigetest avaldasid arvamust, et majanduskriisi tõttu on nad olnud sunnitud kasutama suurema osa oma säästudest haiglaarvete ja tervisekindlustuse maksete tasumiseks ning muudeks tervishoiuga seotud väljaminekuteks.
  • Tervishoiukulude katmisega seoses oli krediitkaardivõlg tekkinud 25% südamehaigusi, 26% diabeeti ja 19% vähki põdevatest inimestest.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada