Küüslauk alandab vererõhku

Küüslauk alandab vererõhku

Uurimuse kohaselt võib kõrge vererõhu ravimisel lisaks rohtudele olla kasu ka küüslaugust.

Austraalia arstid korraldasid 50 patsienti hõlmava uuringu, et teha kindlaks, kas küüslaugulisanditest on abi neile, kelle vererõhku ei suudetud isegi ravimitega piisavalt alandada.

Teadusajakiri teatab, et nendel, kes võtsid päevas neli kapslit küüslauguekstrakti, oli madalam vererõhk kui nendel, kes said platseebot.

On teada, et küüslaugulisandid aitavad vähendada kolesteroolitaset ja ka kõrget vererõhku neil, kes selle vastu ravimeid ei võta.

Värskes uurimuses analüüsisid Austraalias asuva Adelaide’i ülikooli teadlased seda, millist mõju avaldab nelja kapsli küüslauguekstrakti manustamine 12 nädala jooksul.

Ilmnes, et rühmas, mis sai küüslaugulisandit, oli süstoolne vererõhk umbes 10 mmHg võrra madalam kui platseebot saanud rühmas, vahendab BBC.

Uurimuse autor Karin Ried märkis: „Küüslaugulisanditel on teadaolevalt meditsiiniliselt märgatav vererõhku alandav mõju patsientidele, kes ei saa kõrgvererõhutõve ravi.“

„Ent meie läbiviidud uuring on esimene, mille jooksul uuriti, kuivõrd tõhus, talutav ja vastuvõetav on küüslauguekstrakti kasutamine lisaks vererõhuravimitele patsientidel, kelle vererõhku ei suudeta isegi rohtudega piisavalt alandada.“

Asjatundjate sõnul tuleks küüslaugulisandeid kasutada ainult arsti nõusolekul, kuna need võivad vedeldada verd või mõjutada manustatavate ravimite toimet.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada