Kõrvapõletikku ei pea alati antibiootikumidega ravima

Kõrvapõletikku ei pea alati antibiootikumidega ravima

Paljudel lastel võib kõige paremaks keskkõrvapõletiku raviks olla ravist loobumine.

Uurimistulemuste kohaselt andsid antibiootikumid vaid „mõnevõrra“ tõhusamaid tulemusi kui lihtsalt valuvaigistavad ravimid. Lisaks ilmnesid antibiootikumide kasutamisel sageli sellised kõrvalnähud nagu kõhulahtisus ja nahalööbed.

Teadlaste sõnul nähtub tulemustest, et kõrvapõletiku korral on kasulik ravi alustamisega natuke oodata, vahendab WebMD.

Praegused ravijuhendid soovitavad arstidel kas kirjutada kohe välja antibiootikumid või oodata kolm päeva ja vaadata, kas laps hakkab ainult valuvaigistavate ravimite toel end paremini tundma.

Värske uuringu tulemused näitavad, et paljudel juhtudel lähebki just nii.

Analüüsides enam kui sadat viimase aastakümne jooksul avaldatud uurimust, tegid teadlased kindlaks antibiootikumiravi head ja halvad küljed.

Arvutuste kohaselt hakkab kaheksakümmend last sajast muidu heade tervisenäitajatega, ainult keskkõrvapõletikku põdevast lapsest ilma antibiootikumideta paranema kolme päeva jooksul.

Kui kõik saaksid antibiootikume, hakkaksid selle aja jooksul paranema veel 12 last 100-st, kuid sellisel juhul ilmneks 3 lapsel 10-st nahalööve ja 5 lapsel 10-st kõhulahtisus.

„On selge, et nende laste arv, keda antibiootikumid tõepoolest aitaksid, on umbes sama kui nende arv, kellel tekivad ravi tagajärjel kõrvalnähud,“ märkis uurimuse autor Tumaini Coker.

Coker, kes on California ülikooli Los Angelese linnaku Matteli lastehaigla lastearst ja mittetulundusliku uurimisrühma RAND liige, ütles, et vastavalt tema töökogemusele on enamik vanemaid valmis ravi alustamisega ootama, kui laps saab vajalikul määral valuvaigisteid.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada