Üliagar tekstisõnumite saatmine on seotud teismeliste riskikäitumisega

Üliagar tekstisõnumite saatmine on seotud teismeliste riskikäitumisega

Värske uurimuse kohaselt võib liigne pühendumine tekstisõnumite saatmisele ja virtuaalsetele sotsiaalvõrgustikele suurendada teismelistel ohtliku tervisekäitumise riski, mis hõlmab näiteks suitsetamist, alkoholi tarbimist ja seksuaalvahekordi.

Teadlased jälgisid ühe USA Kesk-Läänes asuva linnastunud maakonna keskkooliõpilaste seas üliaktiivset tekstisõnumite saatmist (saadeti enam kui 120 sõnumit koolipäeva jooksul) ja virtuaalsete sotsiaalvõrgustike kasutamist (veebilehel veedeti enam kui kolm tundi koolipäeva jooksul).

Clevelandis asuva Case Western Reserve’i meditsiinikooli teadlaste andmetel moodustasid suure osa 19,8 protsendist teismelistest, kes endi sõnul liigselt tekstisõnumeid saatsid, vähemusrühmadesse kuuluvad ja madalama sotsiaalmajandusliku staatusega tüdrukud, kes elasid üksikemaga peres, vahendab HealthDay News.

Üliagaralt tekstisõnumeid saatvad noored olid 40% suurema tõenäosusega proovinud suitsetada, kaks korda suurema tõenäosusega proovinud alkoholi, osalesid 43% suurema tõenäosusega joomingutes, olid 41% suurema tõenäosusega tarbinud illegaalseid uimasteid, olid 55% suurema tõenäosusega osalenud kakluses, olid pea 3,5 korda suurema tõenäosusega olnud seksuaalvahekorras ja neil oli 90% suurema tõenäosusega olnud neli või enam seksuaalpartnerit.

11,5% õpilasi, kes veetsid väga palju aega virtuaalsetes sotsiaalvõrgustikes, oli 62% suurema tõenäosusega suitsetanud sigarette, 79% suurema tõenäosusega proovinud alkoholi, 69% suurema tõenäosusega osalenud joomingutes, 84% suurema tõenäosusega tarbinud illegaalseid uimasteid, 94% suurema tõenäosusega osalenud kakluses ja 69% suurema tõenäosusega olnud seksuaalvahekorras ning neil oli 60% suurema tõenäosusega olnud neli või enam seksuaalpartnerit.

Muuhulgas ilmnes, et üliaktiivne virtuaalsete sotsiaalvõrgustike kasutamine on seotud stressi, depressiooni, enesetapumõtete, unehäirete, kehvade õpitulemuste, ohtra telerivaatamise ja vanemate kõikelubava suhtumisega.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada