Kas elektrivool suurendab matemaatilist võimekust?

Kas elektrivool suurendab matemaatilist võimekust?

Kas vapustav idee või geniaalne sähvatus? Oxfordi ülikooli teadlaste sõnul võib aju mõjutamine elektrivooluga aidata parandada matemaatilist võimekust.

Katses kasutati väga nõrka elektrivoolu, mille tugevuseks oli vaid üks tuhandik amprit. Elektroodid asetati kuklaosale kiirusagara piirkonda. Just see ajupiirkond on otseselt seotud matemaatilise võimekuse arendamisega. Nendel, kellele matemaatika valmistab suuri raskusi – kellel esineb düskalkuulia ehk nn matemaatiline düsleksia – esineb selle ajupiirkonna funktsioneerimises kõrvalekaldeid.

Fergus Walsh kirjutab oma blogis, et teadlaste avastuste kohaselt suurendab matemaatilist võimekust elektrivool suunaga paremast ajupoolkerast vasakusse. Vastupidise suuna korral see hoopis takistas õppimist, nii et vabatahtlikud lahendasid ülesandeid kuueaastaste tasemel, vahendab BBC.

Selles väikesemahulises uurimuses osales vaid 15 inimest, kes lahendasid mitu tundi matemaatikaülesandeid. Enne põhjapanevate järelduste tegemist elektrilise stimulatsiooni ja matemaatilise võimekuse seoste kohta tuleb teha palju mahukamaid ja põhjalikumaid uuringuid.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada