Uurijate sõnul vaatavad lapsed liiga palju telekat

Uurijate sõnul vaatavad lapsed liiga palju telekat

Lapsed ja teismelised kulutavad meediakanalitele – teleri vaatamisele, internetis surfamisele ja videomängude mängimisele – rohkem aega kui ühelegi teisele tegevusele peale magamise.

Ameerika pediaatriaakadeemia suunistes märgitakse, et kokkupuudetel massimeediaga võib olla mõningaid positiivseid mõjusid, kuid samas võib see ohustada tervist. Suunistest ilmneb, et uuringutes on tihedaid kokkupuuteid meediakanalitega seostatud nii probleemidega koolis kui ülekaalulisusega, ning et lapsed ja noorukid ei tohiks meediakanalitega päevas kokku puutuda rohkem kui kaks tundi, vahendab WebMD.

Suunistes viidatakse 2010. aastal mittetulundusühingu Kaiser Family Foundation uuringule, mis hõlmas enam kui 2000 teismelist vanuses 8–18 aastat. Tulemused näitasid, et uuringus osalenud noored kulutasid kõnealustele meelelahutuskanalitele üle seitsme tunni päevas. „Kui tänased noored on saanud 70-aastaseks, on nad veetnud oma elust 7–10 aastat teleri ees,“ märgitakse suunistes.

Ameerika pediaatriaakadeemia soovitab nüüd järgmist:

  • Lastearstidel esitada lapsele iga visiidi ajal vähemalt kaks küsimust meedia kohta. Küsimused peaksid puudutama muuhulgas seda, kui palju lapsed päevas meelelahutuskanaleid kasutavad ja kas neil on oma toas teler või internetiühendus.
  • Lapsevanemad saaksid olla lastele heaks eeskujuks, rõhutades alternatiivsete tegevuste tähtsust ja luues laste tubadesse elektroonilise meedia vaba keskkonna.
  • Vanemad peaksid vältima elektroonilise meedia kasutamist lapsehoidja aseainena.
  • Koolid peaksid õppekavade raames viima ellu koolitusprogramme, milles toonitatakse meelelahutusmeedia liigse kasutamise võimalikku kahjulikkust.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada