Õpilased alustavad taas võistlust suitsuprii klassi tiitlile

Õpilased alustavad taas võistlust suitsuprii klassi tiitlile

11. oktoobrist algab üheksandat korda võistlus „Suitsuprii klass“, millele on oodatud osalema kõik põhi- ja keskkooliõpilased üle Eesti.

„Suitsuprii klass“ on Tervise Arengu Instituudi poolt läbiviidav suitsetamisvastane ennetusprogramm koolinoortele, mille eesmärgiks on ennetada suitsetamise ja suitsuvabade tubakatoodete tarbimise alustamist, motiveerida tubakat tarbivaid õpilasi sellest loobuma ning toetada tubakavabadust kui eluviisi.

Võistlusel osalevad klassid koos klassijuhatajaga otsustavad olla tubakavabad vähemalt kuus kuud. Lisaks suitsetamisele ei tohi tarbida ka muid suitsuvabasid tubakatooteid ega teha vesipiipu. Klass kinnitab soovi olla suitsuprii lepinguga, mis ühiselt allkirjastatakse. Lepingu täitmist kontrollivad õpilased ja õpetaja ise.

Konkurss kestab kuni 11. aprillini 2011. Kõigi suitsupriiks jäänud klasside vahel loositakse välja 15 rahalist preemiat suurusega 5000 krooni, mis on mõeldud matka, ekskursiooni või muu toreda klassiürituse korraldamiseks.

Konkursil osalemine on aasta-aastalt kasvanud ning viimasel, 2009/2010. aasta konkursil jäi 840-st alustanud klassist suitsupriiks 659 klassi ehk 78% osalenutest. Võistlusel osales kokku 222 kooli ja 14 952 õpilast. 2008/2009. aasta konkurssi alustas 734 ja lõpetas 570 klassi.

Suitsuprii klassi võistluse idee pärineb Soomest, kus alates 1989. aastast on võisteldud igal aastal. Nüüdseks on sellega seotud 20 Euroopa riiki, sealhulgas alates 2001. aastast ka Eesti.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada