Valgukokteil on kui elueliksiir

Valgukokteil on kui elueliksiir

Nn valkude ehitusmaterjalist – aminohapetest – koosnev kokteil on uusim pretendent ajast aega otsitud elueliksiiri tiitlile.

Teadlased andsid hiirtele juua vett, mis sisaldas kolme aminohapet. Nende sõnul elasid sellist vett joonud närilised tavalist toitu saanud hiirtest oluliselt kauem, kirjutab BBC.

Kõnealuse teadusajakirjas avaldatud uuringu tulemusi tuleb veel inimestel katsetada.

Uuringu juhi sõnul on arstide veenmiseks vajalike tõendite saamiseks vaja läbi viia ulatuslik uuring patsientidega.

Katsete käigus anti keskealistele tervetele isashiirtele joogivett, millele oli lisatud aminohappeid – leutsiini, isoleutsiini ja valiini.

Dr Enzo Nisoli Milano ülikoolist avastas koos kolleegidega, et see pikendas hiirte keskmist eluiga 12% ning parandas nende tervist ja koordinatsiooni.

Ajakirjas Cell Metabolism avaldatud artiklis märkisid teadlased: „Meie uuring pakub välja mudeli, mis võimaldab põhjalikult uurida aminohapete rolli inimeste vanusega seotud haiguste ennetamisel ja kontrolli alla saamisel.“

Aminohapped – kolm 20-st, mis kokku moodustavad valgud – on varasemate uuringute raames pikendanud pärmi eluiga. Nende aminohapete täpne roll inimestel on aga teadmata.

Aminohappeid kasutavad lihaskoe säilitamiseks atleetvõimlejad ning neid aineid saab osta nii tervisepoodidest kui internetist.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada