Kas majandus ajab ameeriklased jooma?

Kas majandus ajab ameeriklased jooma?

Värske uuringu kohaselt on alkoholi tarbivate ameeriklaste arv kasvanud.

„Suurenenud alkoholitarbimise põhjused on erinevad ning võivad hõlmata keerulisi sotsiaaldemograafilisi muutusi elanikkonnas, kuid tulemused iseenesest on ilmselged,“ märgib uurimisrühma liige, Texase ülikooli Edela tervishoiukooli (Southwestern School of Health Professions) dekaan Raul Caetano (MD, PhD, MPH). „Praegu on alkoholitarbimine suurem kui 1990. aastate alguses.“

„Joomistrende ja joomisega seotud probleeme võivad mõjutada nii elanikkonnas vananemise tõttu aset leidvad muutused, immigrantide sissevool kui ka majanduslangusest tingitud keskmise sissetuleku vähenemine,“ märkis Caetano pressiteates.

Caetano sõnul peaksid tervishoiuspetsialistid jälgima ameeriklaste alkoholitarbimist, et mõista paremini seda, mis sunnib järjest suuremat hulka inimesi jooma. Parem seire võiks tema sõnul heita valgust ka sellele, miks riskikäitumine, näiteks padujoomine ja joomine alkoholimürgistuseni näivad olevat samuti tõusuteel, kirjutab WebMD.

Teadlased analüüsisid aastatel 1991–1992 ja 2001–2002 koolitatud küsitlejate poolt läbiviidud uuringuid, mille raames vesteldi vähemalt 18-aastaste inimestega nende kodudes. Mõlemad uuringud hõlmasid umbes 43 000 inimest.

Alkoholitarbijateks loeti mõlemas küsitluses kõik, kes olid möödunud aasta vältel tarbinud vähemalt 12 annust jooke, mis sisaldasid vähemalt 1,8 cl mis tahes alkoholi.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada