Interaktiivsete videomängude ja vigastuste vahel on seos

Interaktiivsete videomängude ja vigastuste vahel on seos

Sporditraumad on laialt levinud, ent värske uurimuse põhjal esineb järjest rohkem ka vigastusi, mis on saadud selliste interaktiivsete videomängude mängimisel nagu Nintendo Wii, kuna isegi mängu pealt vaatavad lapsed saavad mõnikord viga.

Ühe asjatundja hinnangul on tõenäosus interaktiivse videomängu mängimise või kiibitsemise hoos viga saada väike ja tõenäoliselt ei ole tegemist tõsise probleemiga, kirjutab HealthDay News.

Tegelikult võivad interaktiivsed videomängud olla hoopis kasulikumad kui traditsioonilised videomängud, selgitab dr Judy Schaechter, Miami ülikooli Milleri meditsiinikooli pediaatria dotsent ja organisatsiooni Injury Free Coalition for Kids juht Miamis. „Mul on hea meel innustada inimesi liikuma. Eelistan pigem, et nad mängivad interaktiivset videomängu – juhul kui nad tõepoolest seda mängides end liigutavad.“

Uuringus kasutas töörühm, mida juhtis dr Patrick O’Toole Philadelphia lastehaigla ortopeediaosakonnast, USA riiklikku elektroonilist vigastuste seire süsteemi (National Electronic Injury Surveillance System), et koguda teavet kõikide videomängudega seotud vigastuste kohta alates 2004. aasta jaanuarist kuni 2009. aasta jaanuarini.

Selle perioodi vältel registreeriti 696 videomängudega seotud vigastust. Neist 92 oli seotud interaktiivsete videomängudega: 49 juhul oli vigastatuks mees ja 43 juhul naine.

Traditsiooniliste videomängudega võrreldes esines interaktiivseid videomänge mängivatel inimestel suurema tõenäosusega õla-, pahkluu- või pöiavigastusi. Töörühm leidis ka, et neil esines suurema tõenäosusega ka lõikehaavu, marrastusi või nikastusi.

Uurijad avastasid, et 65 registreeritud haigusjuhust 8 korral oli tegemist silmavalu või nägemishäirega ning 24 kaelavigastusest 23 ilmnesid nendel, kes mängisid traditsioonilisi videomänge.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada