Koertega peredes on lapsed aktiivsemad

Koertega peredes on lapsed aktiivsemad

Teadlaste sõnul võib laste ülekaalulisuse risk olla väiksem peredes, kes peavad koera.

Uuringus, mis hõlmas 78 Inglismaa põhikoolis, mis asusid kesklinna elamurajoonides, õppivat last, leiti, et koertega perede lapsed olid aktiivsemad kui need, kelle kodus koera ei olnud.

Londoni ülikooli St George’i kolledži teadlased viisid läbi laste südame tervise uuringu, vahendab BBC.

Uuringu tulemusel leiti, et koertega pered on füüsiliselt aktiivsemad ja neil esineb harvem istuvat eluviisi.

Kuid teadlased ei ole ikka veel kindlad, kas põhjuseks on see, et aktiivsemad pered võtavad suurema tõenäosusega endale koera, või see, et koera pidamine muudab muidu vähe liikuva pere aktiivsemaks.

„See on pisut nagu muna ja kana küsimus. Vastuse saamiseks on vaja läbi viia pikemaajalisi uuringuid, kuid tõde võib olla hoopis kusagil vahepeal,“ selgitab St George’i kolledži epidemioloogia vanemlektor Christopher Owen.

Uuringus mõõdeti laste aktiivsuse taset, näiteks astutud sammude arvu või kergele või mõõdukale kuni aktiivsele kehalisele tegevusele kulutatud aega. Uuring hõlmas enam kui 2000 last vanuses 9–10 eluaastat.

Umbes igas kümnendas Londoni, Birminghami ja Leicesteri peres oli koer.

Koertega peredes olid aktiivsemad nii poisid kui tüdrukud, seda nii kooli- kui puhkepäevadel.

See võib tähendada seda, et lapsed käisid koos vanematega koeraga jalutamas või mängisid koeraga kodus, selle asemel et mängida arvutiga või vaadata telerit.

Suurem aktiivsus võib pikas perspektiivis olla laste tervise seisukohast otsustava tähtsusega, selgitab dr Owen, sest see võib vähendada ülekaalulisuse või diabeedi riski.

„See teeb nende tervisele head,“ kinnitas ta.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada