Tervisetõendi kehtivuse lõppedes peatub mootorsõiduki juhtimisõigus

Tervisetõendi kehtivuse lõppedes peatub mootorsõiduki juhtimisõigus

2011. aasta 1. jaanuaril jõustuva liiklusseaduse kohaselt peatub mootorsõiduki juhtimisõigus siis, kui juhiloa kehtivusaeg on lõppenud või saabub mootorsõidukijuhi järgmise tervisekontrolli läbimise tähtpäev.

Eelnimetatud juhtudel peatub mootorsõiduki juhtimisõigus juhiloa või tervisetõendi kehtivuse lõpupäevale või järgmise tervisekontrolli läbimise tähtpäevale järgneval päeval.

30 päeva enne järgmise tervisekontrolli läbimise tähtpäeva saabumist saadab Maanteeamet inimese soovil tema poolt esitatud mobiiltelefoni numbrile või elektroonilisele postiaadressile teate selle kohta, et juhtimisõigus peatub järgmise tervisekontrolli läbimise tähtpäeval. Teavitusi saab tellida internetist eesti.ee kodanikuportaali vahendusel.

Mootorsõidukijuhi järgmise tervisekontrolli läbimise tähtpäeva saabumisel peatub mootorsõidukijuhi juhtimisõigus, kui uut tervisetõendit hiljemalt nimetatud tähtpäeval Maanteeametile ei esitata.

Need, kellel ei ole tervisetõendile märgitud kehtivuse lõppkuupäeva peavad uue tervisetõendi esitama koos juhiloa vahetamisega, tervisetõendi kehtivust saab kontrollida siit.

Mootorsõidukijuht läbib üldjuhul tervisekontrolli iga 10 aasta järel. Iga 5 aasta järel alates vanustest:

· üle 65-aastane A-, B- ja BE-kategooria ning nende alamkategooriate mootorsõiduki juht;

· üle 50-aastane C-, CE-, D- ja DE-kategooria ning nende alamkategooriate mootorsõiduki juht, T-kategooria traktori- ja liikurmasina juht, B-kategooria takso juht, A- ja B-kategooria alarmsõidukite juht ning mootorsõidukijuhtide õpetaja.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada