Ingver võib tuua leevendust valutavatele lihastele

Ingver võib tuua leevendust valutavatele lihastele

Ingveri valuvaigistusomadused ei pruugi piirduda kõhuga. Värskest uuringust ilmneb, et ingver võib olla tõhusaks abimeheks ka lihasvalu korral.

Ingver on Hiina rahvameditsiinis olnud üheks lemmikravimiks juba sajandeid ning seda kasutatakse sageli iivelduse ja kõhuvaevuste leevendajana. Teadlaste sõnul ei ole ingveri omadusi valuvaigistina aga seni veel kuigi palju uuritud, vahendab WebMD.

Ajakirjas The Journal of Pain avaldatud uuringu tulemustest ilmneb, et igapäevane ingveriannus vähendab lihasvalu, mis on tingitud treeningul tekkinud lihasevigastustest. Teadlased uurisid kahes erinevas katses, mis hõlmasid 74 hea tervisega täiskasvanut, seda, milline mõju on toidulisandina tarvitataval kahel grammil toorel või kuumtöödeldud ingveril treeningust põhjustatud lihasvalule. Osalejad tegid 11 päeva vältel mitmesuguseid harjutusi, mille eesmärk oli esile kutsuda lihasvalu, ning manustasid samal ajal toidulisandina ingverit või platseebot.

„Igapäevane toore või kuumtöödeldud ingveri tarbimine vähendas mõõdukalt või oluliselt treeningutest tingitud lihasvalu,“ märkis Milledgeville’is asuva ülikooli Georgia College & State University kinesioloogiaosakonna uurija Christopher D. Black koos kolleegidega.

Tulemused näitasid, et toore ja kuumtöödeldud ingveri kasutamine vähendas lihasvalu vastavalt 25% ja 23%.

Teadlaste sõnul on varasemad loomkatsed näidanud, et ingveril on põletikuvastane toime. See võib aidata seletada ingveri kasulikku mõju lihasvalu korral.

Kuigi mõnedes uuringutes on väidetud, et kuumtöötlus võib suurendada ingveri valuvaigistavat mõju, näitavad katse tulemused uurijate sõnul seda, et kuumtöötlus mõjutas ingveri kui valuleevendaja tõhusust vähe.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada