Jalgrattakiirabi: üle 4600 kilomeetri ning 267 patsienti

Jalgrattakiirabi: üle 4600 kilomeetri ning 267 patsienti Foto: tems.ee

Jalgrattakiirabi töö kokkuvõttest selgub, et kokku läbiti suvel üle 4600 kilomeetri ning teenindati 267 patsienti. Peamiselt anti abi väiksemate traumadega või kuumast ilmast tingitud terviseriketega inimestele, kolm patsienti elustati kliinilisest surmast.

Jalgrattakiirabi pilootprojekt viidi läbi mullu juulis-augustis. Tänavu käivitus projekt täies mahus ning alates juunist sõitsid igal päeval (kui ilm lubas), vanalinnas kella 09.00-21.00-ni kaheliikmeline jalgrattapatrull kiirabiõe juhtimisel.

Tallinna kiirabi peaarst Raul Adlas loetleb, et kokku läbiti selle aasta kolmel suvekuul patrullides 4621 km, teenindati 267 patsienti, kellest 114 väiksemate traumade või kuumast ilmast tingitud terviseriketega said peale abi saamist jätkata oma teed (enamasti hotelli või laevale), 37 anti peale ülevaatust ja esmaabi üle politseile, 91 vajasid haiglaravi, milleks kutsuti appi kiirabi auto üksus. 68 patsienti vajasid abi alkoholi ja 6 narkojoobe tõttu. 3 patsienti elustati kliinilisest surmast.

Adlase sõnul oli keskmine kiirus vanalinnas väljakutsele sõites oli 24km/h ja kiiretele väljakutsetele 37km/h. „See tagas abivajajani jõudmise kiireloomuliste väljakutsete korral keskmiselt 3,5 minutiga, teistele kutsetele 5-7 minutiga,“ lisas ta.

„Kiirabi rattapatrullil oli kahe ratta peale ära jaotatud kogu vajalik kiirabi varustus, selle poolest ei erinenud ta auto omast. Rattapatrulli tegevust sai jälgida kogu tööpäeva vältel ka positsioneerimisseadme abil arvutiekraanil,“ selgitab Adlas.

„Lisaks otsesele kiirabi tööle, andis rattapatrull ka teistsugust abi linna külalistele – mõõdeti vererõhku, anti nõu laste hoolduse asjus, plaastrit kinga hõõrutud villidele. Paljud turistid soovisid nõu linnas orienteerumisel eelistades selleks vormis kiirabitöötajat.  Kõikjal oli rattapatrulli äärmiselt soe ja positiivne suhtumine,“ tegi Adlas jalgrattakiirabi projektist kokkuvõtte.

Foto: tems.ee

Kas see artikkel oli kasulik?


 

Lisa kommentaar

Saada