Teadlaste sõnul võib mehe hea tantsuoskus olla märk heast tervisest

Teadlaste sõnul võib mehe hea tantsuoskus olla märk heast tervisest

Teadlased analüüsisid esmakordselt põhjalikult tantsuliigutusi, mis muudavad mehed naistele atraktiivseks.

Teadlased väidavad uuringu tulemustele tuginedes, et hea tantsuoskusega seostatavad liigutused võivad viidata meeste heale tervisele ja reproduktiivsele potentsiaalile, vahendab BBC.

„Klubis käies saavad inimesed intuitiivselt aru, kes on hea ja kes halb tantsija,“ selgitas uuringu kaasautor ja Ühendkuningriigi Northumbria ülikooli evolutsioonipsühholoog dr Nick Neave.

„Me lisasime nendele intuitiivsetele hinnangutele bioloogilise analüüsi – nii saame tegelikult väga täpselt välja arvutada, millistele liigutustele inimesed keskenduvad, ja seostada neid naiste hinnangutega meeste tantsuoskusele.“

Dr Neave palus noortel meestel, kes ei olnud kutselised tantsijad, tantsida laboratooriumis väga lihtsa trummirütmi järgi ja salvestas nende liikumist 12 kaamera abil.

Seejärel teisendati tantsuliigutused arvutianimatsiooniks – liikuvaks avatariks, mida naised pidid seitsmepallisüsteemis hindama. Tulemused olid üllatavad.

„Me arvasime, et väga olulist rolli mängivad inimese käed ja jalad. Näiteks väljendusrikkad liigutused, mida tehakse kätega. Kuid tegelikkuses see nii ei olnud,“ selgitas ta.

„Me leidsime, et naised pööravad rohkem tähelepanu keha tuumikosale: rindkerele, kaelale ja peale. Oluline ei olnud mitte ainult liigutuste kiirus, vaid ka nende vaheldusrikkus. Seega inimene, kes väänleb, pöörleb, liigub, noogutab.“

Liigutused, mis said eriti halva vastuvõtu osaliseks, olid tõmblevad ja korduvad, meenutades täiesti reegliteta vabatantsu.

Dr Neave võttis vabatahtlikelt ka vereproovid. Biokeemiliste testide esialgsed tulemused näitasid, et paremini tantsivad mehed olid tervemad.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada