Algab konkurss noorte tervisprojektide kogumiseks ja elluviimiseks

Algab konkurss noorte tervisprojektide kogumiseks ja elluviimiseks

Tervise Arengu Instituut alustab taas koolinoortele suunatud konkurssi „Tervist edendava idee projekt“ ehk TEIP, et innustada noori tervislikele eluviisidele mõtlema ja tervist väärtustama.

„Konkursile ootame noorte endi kirjutatud huvitavaid ja uudseid ideid kuidas muuta oma kool või kodukoht meeldivamaks paigaks ja vanemate, koolikaaslaste ja õpetajate käitumist tervislikumaks,“ lausus konkursi projektijuht Reelika Viitamees. „Idee võib puudutada ükskõik missugust tervisega seotud valdkonda või tervisliku keskkonna loomist - olgu see siis sport ja liikumine, toitumine, alkoholist ja suitsetamisest loobumine, koolistressi vähendamine või lihtsalt hea tuju loomine.“

Idee peab olema teostatav ehk et noor peab olema võimeline selle hiljem kas ise või koos oma kaaslastega ellu viima. Konkurss toimub kahes vanuserühmas: 12-15-aastased ja 16-19-aastased. Tervise Arengu Instituut toetab mõlema vanuserühma kolme parima projekti elluviimist 10 000 krooniga. Lisaks saavad kõik võitjad ka auhinnad.

„Konkurss aitab koguda häid praktikaid ning mõtteid, mis suunaksid noori tervislikuma eluviisini. Tahame neid ideid edaspidi ka rohkem avalikkuses tutvustada, et ka teised koolid ja õpilased saaksid neist eeskuju võtta,“ lisasViitamees.

Tänavu toimub konkurss juba seitsmendat korda ning igal aastal on laekunud projektide arv üha kasvanud. Eelmisel aastal laekus konkursile 71 projekti üle Eesti. Kui varasemalt on enim projekte olnud seotud toitumisega, siis viimasel konkursil oli üle poole projektidest suunatud liikumisharjumuste parandamisele. lisainfo on üleval veebilehe www.terviseinfo.ee rubriigis ”Võistlused”. Samas saab tutvuda ka varasemate võidutöödega.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada