Võru perearst: kui Võrumaa patsient ütleb sulle "sina", on see austuse märk

Võru perearst: kui Võrumaa patsient ütleb sulle "sina", on see austuse märk

Võrus töötava perearsti Ulvi Raidi meelest on varasema ajaga võrreldes koduvisiite palju vähem, sest inimeste transpordivõimalused on paremad, sidevahendid edasi arenenud ja koduvisiitide vajadus muutunud.

„Sageli helistab patsient õele, kurdab oma muret ja selgitatakse arstiga kohtumise vajadust,“ räägib perearst oma töökorraldusest. „Kui patsient ei ole võimeline arsti juurde tulema, läheb arst koju nagu vanasti, teeb läbivaatuse, vajadusel EKG, võtab analüüsideks vere koos õega, määrab ravi nagu ennegi,“ selgitab Raid.

Perearst tunnistab, et siiski on praksises võimalused haige uurimiseks paremad ja seetõttu kutsutakse  sageli haige vastuvõtule.

Suhtlemist on perearsti töös palju, kuid murede kurtmisega on perearst harjunud. „Aastate jooksul põimuvad probleemid haigustega, paratamatult tead inimeste probleeme. Sageli kuuled nii head kui halba, oled usaldusisik. See on raske, kuid samas tunned, et inimesed usaldavad sind. Kui Võrumaal patsient ütleb sulle "sina", siis on see austuse märk ja sind on omaks võetud,“ räägib Võru arst oma tööst. Sama suhe on ka pereõel patsientidega ja see  tuleb tema meelest sageli kasuks.

„Muidugi on igas praksises oma "püsikunded", kes jooksevad iga tühise asja peale kohale – vahel ka asjata. Need on enamasti eakamad inimesed, kel pole kodus kellegagi suhelda. Noorematel on kiire, nad helistavad, meilivad ja tahavad kiiresti terveks saada. Kuid see pole reegel,“ kirjeldab Raid erinevaid patsiente, kellega töös kokku puutub.

„Mulle endale meeldib päev, kui patsiente on täpselt järjekorra jagu, kellaaegadest saab kinni pidada, kõigiga saab vestelda rahulikult, patsiendid lahkuvad optimistlikult ja tänavad lahke sõna eest!“ ütleb Raid.

Loe perearstide töökorraldusest veel:
Perearsti koduvisiit – kohvist ja küpsistest asjaliku telefonikonsultatsioonini 
Eesti Perearstide  Seltsi ajaveeb ehk blogi

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada