Veinijoomine võib pidurdada vaimsete võimete langust

Veinijoomine võib pidurdada vaimsete võimete langust

Värske uurimuse kohaselt võib mõõdukas veinijoomine mõnedel juhtudel vähendada mõtlemisvõime langust ja isegi kaitsta dementsuse eest.

Norra teadlased uurisid seitsme aasta jooksul 5033 mehe ja naise alkoholitarbimist. Uuringusse oli kaasatud ka mõned täiskarsklased, kirjutab Web MD.

Uurimistulemuste kohaselt saavutasid veini tarbijad mitmetes kognitiivsete võimete ja mõtlemisvõime testides paremaid tulemusi kui täiskarsklased.

Naistel oli alkoholist loobumine seotud oluliselt madalamate tulemustega loogika ja mõtlemisvõime testides.

Naised, kes väitsid, et jõid veini kahe nädala jooksul vähemalt neli korda, saavutasid suurema tõenäosusega paremaid testitulemusi kui naised, kes tarbisid veini samas ajavahemikus ainult ühel korral.

Kõige kesisemad olid täiskarsklastest naiste testitulemused. Uuritud isikute keskmine vanus oli 58 eluaastat ja ühelgi neist ei olnud esinenud ajurabandust.

Teadlaste sõnul ilmnes naistel seos veini – aga mitte õlle või kangete alkohoolsete jookide – tarbimise ja paremate kognitiivsete võimete vahel ning meestel seos nii veini kui õlle joomise ja kõrgemate testitulemuste vahel.

Teadlased lisasid, et vähest ja mõõdukat veinijoomist naiste seas ning vähest ja mõõdukat veini ja õlle tarbimist meeste hulgas seostati paremate tulemustega kognitiivsete võimete testides võrreldes nendega, kes tarvitasid alkoholi väga vähe.

Mõõduka veinijoomise ja kognitiivsete võimete languse pidurdumise vaheline positiivne seos võib olla tingitud muudest vaimset tervist mõjutavatest teguritest nagu madalam sotsiaalmajanduslik staatus, vanus ja haridustase ning muudest eluviisi ja tervisega seotud teguritest nagu diabeet, suitsetamine, depressioon ja kõrge vererõhk.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada