Seagripivaktsiini soovitatakse pandeemia lõpust hoolimata

Seagripivaktsiini soovitatakse pandeemia lõpust hoolimata

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) kuulutas eelmisel nädalal seagripipandeemia ametlikult lõppenuks, kuid Eestisse ostetud gripivaktsiinist on alles veel ligi 150 000 doosi ning terviseamet soovitab elanikel end siiski vaktsineerida.

"Praegusel hetkel on terviseameti piirkondlikes esindustes ja kesklaos 79 930 doosi Celvapani ja 69 170 doosi Pandemrixi," kinnitas sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Ivi Normet.

Pandemrix säilib kuni järgmise aasta septembrini, Celvapani säilivus saab aga läbi juba sel sügisel, vahendab ERR.

Pandeemia lõppenuks kuulutamine ei tähenda terviseameti kinnitusel, et gripiviirus A(H1N1) on ära kadunud, vaid see jätkab ringlemist ka lähiaastatel. Grippi haigestumise intensiivsus sõltub sellest, kui palju on elanikkonnas immuunseid ehk haiguse läbi põdenud või selle vastu vaktsineeritud inimesi, Eestis on aga mitte-immuunseid inimesi veel väga palju ja seetõttu prognoosib terviseamet tulevaks sügis-talveks pandeemilise gripiviiruse epideemilist levikut.

"Gripi raskusaste ja suremus tuleb eeloleval hooajal eeldatavalt sarnane möödunule," märgib amet oma kodulehel ja soovitab elanikel vaktsineerimist jätkata.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

2 kommentaari

ats
24.08.10 20:46
no,mis siis sellest,et laps haigeks jääb või hoopis ära sureb - vaktsiin tuleb ju õigesse paika panna,ei saa päris kraanikausist alla lasta!Ja eks lugupeetud terviseamet tahaks ka sendi kukrusse libistada!Nii,et vapralt vaktsineerima lapsukesed ja teisedki,kes veel nõela ei ole saanud!
-24
   
+22
ly
22.08.10 11:23
Soomes ja Rootsis seostatakse laste narkoelepsiasse haigesrumise sagenemist seagripivaktsiiniga.
-23
   
+20

Lisa kommentaar

Saada