Nahahaiguse võib saada ka spordisaalist

Nahahaiguse võib saada ka spordisaalist

Kui käite jõusaalis, kas pesete enne ja pärast spordivarustuse kasutamist käsi? Kas võtate põrandal tehtavate harjutuste jaoks kaasa isikliku mati, mida puhastate korrapäraselt? Kas kasutate pärast treeningut duši all käies antibakteriaalset seepi ja vahetate kohe riided? Kas kasutate ainult isiklikku käterätti, raseerijat, seepi ja veepudelit?

Kui vastasite kasvõi ühele küsimusele eitavalt, võite suure tõenäosusega saada mõne nakkava nahahaiguse, mis levivad spordisaalides kulutulena. USA treenerite ühenduse (National Athletic Trainers’ Association) seisukohavõtt sportlastel esinevate nahahaiguste põhjuste, ennetamise ja ravi kohta kehtib ka tervisesportlaste kohta, kirjutab NY Times.

Selle autorid märgivad, et „sportlastel esineb nahahaigusi väga sageli“ ja need moodustavad võistlusspordiga tegelejatel esinevatest nakkushaiguste juhtudest üle poole.

Nii tervise- kui ka võistlussportlasi ohustavad seen-, viirus- ja bakteriaalsed nakkavad nahahaigused. Higi, hõõrdumine ja otsene või kaudne kokkupuude teiste inimeste haiguskollete ja eritistega muudavad kõikide sportlaste nahapinna paljudele hädadele vastuvõtlikumaks. Kui ühe kõige tõsisema nahahaigusena võib välja tuua metitsilliinresistentse bakteri Staphylococcus aureus, siis pole ka teised nakkused, nagu näiteks seenhaigus, paised, naha mädapõletik või herpesviirus just naljaasi.

Uurimuse kaasautor Jack Foley, treener ja Pennsylvania osariigis Bethlehemis asuva Lehigh’ ülikooli spordimeditsiini osakonna juhataja, sõnas, et spordiga tegelejad peaksid alati eeldama, et nad on kokkupuutes nahahaiguste tekitajatega.

Ta märkis intervjuus, et iga kolmas USA elanik kannab edasi nahahaigusi, mis on nakkavad ka peitefaasis.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada