Kas internetis surfamine võib aidata kaalu langetada?

Kas internetis surfamine võib aidata kaalu langetada?

Värske uurimuse kohaselt võib internet aidata kaalunumbrit normis hoida.

Kaks ja pool aastat kestnud uurimuse tulemused näitasid, et mida sagedamini külastasid inimesed üht internetilehekülge, seda tõenäolisemalt ei võtnud nad kaalus juurde. Loomulikult ei ole juttu mõnest suvalisest leheküljest, vaid terviseuuringute keskuse Kaiser Permanente Center for Health Research internetileheküljest, mis loodi just eesmärgiga aidata selle külastajatel ülekaalust hoiduda, vahendab Time.

Uurimuse autorite sõnul peitub selle edu saladus vastutuse ja suhtlemise ühendamises. Külastajatel paluti logida süsteemi sisse kord nädalas, et sisestada oma kaalunumber ja treeningukorrad. Kui kasutaja ei külastatud lehekülge korrapäraselt, sai ta meeldetuletuseks esmalt e-kirja ning seejärel automaatse telefonikõne. Lisaks oli uuringus osalejate omavahelise suhtlemise võimaldamiseks loodud Facebooki sarnane keskkond.

Lehekülje loomise eesmärk oli jäljendada võimalikult täpselt osalemist mõnes kaalujälgimisprogrammis, mis hõlmab isiklikku nõustamist ja rühmakoosolekuid. Kuigi internetipõhine lahendus ei andnud sama häid tulemusi kui inimestevaheline suhtlemine, oli see siiski parem kui mitte midagi.

Uurimusse kaasati 1600 ülekaalulist või rasvunud inimest, kellest 350 kaotasid esimese kuue kuu jooksul piisavalt kaalu – keskmiselt 8,5 kilo –, et osaleda uuringu järgmises, internetipõhises kaalulanguse säilitamise etapis. Kahe ja poole aasta pärast olid osalejad, kes külastasid internetilehekülge kõige korrapärasemalt ehk vähemalt kord kuus 28 kuu jooksul, kõige vähem juurde võtnud: nad olid 4 kilo kergemad kui enne uuringus osalemist. Need, kes külastasid lehekülge kõige harvem, olid kõigest 1,5 kilo kergemad kui enne uuringus osalemist.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada