Maniküürijad seavad tuhandeid kliente nakkusohtu

Maniküürijad seavad tuhandeid kliente nakkusohtu

Terviseameti mulusest kontrollist selgus, et 123st maniküüri ja pediküüri teenust pakkuvast ettevõttest seitse ei kasutanud steriliseerimist, seades kliendid nakkusohtu.

Lisaks olid kümnendikul juhtudest haavade desinfitseerimiseks ette nähtud ebasobivad vahendid, kirjutab Tarbija24.

Terviseameti andmetel võivad maniküüri ja pediküüri kui teenuse pakkumisega kaasneda mitmed ohud - suurim risk on nakatuda vere kaudu levivatesse nakkushaigustesse, eeskätt HI-viirusesse, B- ja C-hepatiiti ning bakteriaalsetesse või seentest põhjustatud nahainfektsioonidesse.

Enamikul teenusepakkujatest oli steriliseerimisaparaat, mida pärast iga protseduuri lõpetamist ka kasutati. Lisaks kasutati ka erinevad mikroobe hävitavaid lahuseid ja seadmed. Seitsmes ettevõttes kasutati steriliseerimise asemel desinfitseerimiseks ettenähtud seadmed ja lahuseid, täitmata seejuures kasutusjuhendiga ette nähtud tingimusi.

Arvestades nendes ettevõtetes teenindavate klientide koguarvu päevas – 25 klienti - võib prognoositavalt halvimal juhul olla nahahaigustest ohustatud, samuti vere ja sekreediga ülekantavatesse haigustesse haigestunud kuni 5500 inimest aastas.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada