Liiga palju suhkrut võib põhjustada tõsiseid tervisehäireid

Liiga palju suhkrut võib põhjustada tõsiseid tervisehäireid

Maiustusi, karastusjooke ja maitsestatud piimatooteid tarbides saab päevane suhkrunorm sageli mitu korda ületatud. See võib lisaks kaalutõusule põhjustada ka ränki tervisehäireid.

Sotsiaalministeeriumi terviseinfo vanemanalüütiku Taavi Lai sõnul on Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) andmetel üldine toidust saadav energia hulk Eestis 1992. aastast pidevalt kasvanud ja seda eelkõige süsivesikute, sealhulgas suhkrute tarbimise tõttu, kirjutab Tarbija24.

Südamearst professor Margus Viigimaa hinnangul on suhkruga liialdamine üks peamisi südame-veresoonkonna haiguste sagenemise põhjuseid, kuigi kahjulik on ka liigne rasv ja sool toidus.

Tohtri sõnul hävitab suhkur veresooni, kiirendades nende lupjumist. Nimelt tõuseb iga söögikorra järel vere suhkrutase, ent kui kõhunääre on magusa liigtarbimisega ära kurnatud, ei suuda ta enam piisavalt toota suhkrutaset alandavat insuliini.

See käivitab omakorda terve hulga protsesse - näiteks halveneb veresoonte võime lõõgastuda, suureneb põletikuoht, veri muutub paksemaks ning tekib trombioht.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada