Ecstasy võib aidata traumaohvreid

Ecstasy võib aidata traumaohvreid

Teadlaste sõnul võib ecstasy suurendada traumajärgse stressi all kannatavate patsientide ravi edukust.

20 patsienti hõlmav väikesemahuline uuring näitas, et selle narkootilise aine kasutamine on ohutu ja näib aitavat kaasa psühhoteraapiale, kirjutab BBC News.

USA teadlaste rühm on juba saanud nõusoleku laialdasema uuringu korraldamiseks sõjaveteranide seas, kuid rõhutab, et seniste tulemuste kinnitamiseks on vaja uurimistegevust laiendada.

Arvatavasti vähendab see mõnuaine hirmutunnet ja aitab patsientidel teraapiavestlustest suuremat kasu saada.

Ajakirjas Journal of Psychopharmacology avaldatud artiklis mainib uurimisrühm, et patsientide valikul lähtuti rangetest kriteeriumidest: väljavalitud katseisikud olid kannatanud traumajärgse stressi all aastaid ja tavapärased ravivõtted ei olnud neid aidanud.

Ebasobivateks peeti ka neid patsiente, kellel oli olnud probleeme psühhoosi või sõltuvusega.

Katse jooksul osalesid patsiendid kahes kaheksatunnises psühhoteraapiavestluses, mis toimusid mõnenädalase vahega. Kaheteistkümnele katsealusele anti ecstasy’t ja kaheksale platseebot.

Kahe kuu pärast selgus, et teraapia oli aidanud kümmet katseisikut nendest kaheteistkümnest, kellele anti narkootilist ainet.

Nendest kaheksast, kellele manustati platseebot, ilmutas paranemise märke aga ainult kaks.

Ühingu Multidisciplinary Association for Psychedelic Studies rahastatud uuringu kohaselt ei avaldanud ecstasy kahjulikku mõju.

Uuringu juht psühhiaater dr Michael Mithoefer sõnas, et enne kui ecstasy’t ehk MDMA-d (selle narkootikumi meditsiiniline nimetus) hakati tarvitama mõnuainena, kasutasid sajad psühhiaatrid ja psühhoterapeudid üle kogu maailma seda teraapia soodustamiseks.

Ta ütles, et enne uuringute alustamist suuremate rühmadega on järgmise etapina kavas viia läbi 40 sõjaveterani hõlmav katse.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada