Üle poole maailma elanikkonnast kannatab D-vitamiini puuduse all

Üle poole maailma elanikkonnast kannatab D-vitamiini puuduse all

California Ülikooli (Riverside, USA) biokeemia ja biomeditsiini emeriitprofessor Anthony Norman märgib, et pooled Põhja-Ameerika ja Lääne- Euroopa elanikud tarvitavad liiga vähe D-vitamiini.

„Mujal on olukord hullem,“ tõdeb Norman, „tean, et kaks kolmandikku inimestest saavad D-vitamiini ebaküllaldaselt. On selge, et D-vitamiini sisaldavate toitude söömisest probleemi lahendamiseks ei piisa.“

Praegu on soovitatav D-vitamiini kogus kuni 50-aastastele 200 IU-d (IU on rahvusvaheline mõõtühik), 51-70-aastastele 400 IU-d ja rohkem kui 70-aastastele 600 IU-d päevas, vahendab ERR  Science Daily´t. „Teadlased on üksmeelel, et täiskasvanute päevast D-vitamiini annust peaks suurendama 2000-4000 IU-le,“ kinnitab Norman.  2000 IU-d annaks kokku päikesekiirgusest, toidust ja toidulisanditest saadav D-vitamiin.

Kuna D-vitamiini leidub looduslikult väga vähestes toitainetes (nt kalas, munades ja tursamaksa õlis), tugevdatakse sellega teisi toitaineid nagu piim, apelsinimahl, mõned jogurtid ja mõned hommikusöögid.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada