Depressioon muudab maailma halliks

Depressioon muudab maailma halliks

Depressiooni käes vaevlejale paistab maailm tuhm. Põhjuseks asjaolu, et depressioon kahjustab inimese võimet tajuda kontraste.

Meeleoluhäirete ja nägemise seoste uurimiseks korraldas Saksamaal Freiburgi ülikoolis töötav Emanuel Bubl katse, kus osales 40 depressioonipatsienti ja 40 inimest, kellel depressiooni pole. Inimeste silmi uuriti elektroretinogrammi abil, see mõõdab fotoretseptoreid optilise närviga ühendavate närvide aktiivsust, vahendab teadusuudiste portaal Novaator New Scientisti.

Selgus, et depressiooni põdevatel inimestel olid optilisse närvi suunduvad signaalid nõrgemad. Tervetel katsealustel oli musti ja valgeid ruute vaadates närvisignaalide aktiivsus kolm korda kõrgem kui depressiooni all kannatavatel, see viitab, et depressioon vähendab võimet tajuda kontraste. Mida tugevam depressioon, seda väiksem oli võime näha kontraste.

Lääne-Austraalia Perth’i ülikooli teadlane Mathew Martin-Iversoni sõnul võib põhjus peituda selles, et nägemises närviaktiivsust reguleerivad neurotransmitterid osalevad ühtlasi ka emotsioonide regulatsioonis.

 

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada