Naised külmutavad härra Õiget oodates munarakke

Naised külmutavad härra Õiget oodates munarakke

Ühes Belgia kliinikus naiste seas läbi viidud uuring näitas, et pooled küsitletutest soovisid oma munarakke külmutada, et vabaneda partneri leidmise survest.

Kolmandik nägi selles aga „kindlustust“ viljatuse vastu, kirjutab BBC.

Ka paljud tudengid kaaluksid selle protseduuri läbimist, et keskenduda enne emaks saamist karjäärile, nagu näitas teine uuring, mis tehti Suurbritannias.

Ligi 200 tudengit hõlmanud uuringu andmetel oleks kaheksa arstitudengit kümnest valmis laskma oma munarakke külmutada, et pere loomist edasi lükata. Kehakultuuri- ja pedagoogikatudengite seas olid samal seisukohal pooled vastanutest.

Munarakkude külmutamine on võrdlemisi uus tehnoloogia, mis võimaldab naisel säilitada munarakke võimaliku tulevase katseklaasiviljastamise jaoks.

Viljastamise õnnestumise tõenäosus on suurem nooremate ja tervemate munarakkude korral, ent enamik selle protseduuri kasuks otsustavaid naisi on 35–39-aastased ja võtavad seda kui „viimast võimalust“.

Munaraku külmutamise katse läheb maksma keskmiselt 3000 naela ringis. Mõnel naisel tuleb teha kuni kolm katset, et säilitada piisaval arvul munarakke.

Üleeuroopalise reproduktiivtervise ja embrüoloogia ühingu (European Society of Human Reproduction and Embryology) konverentsil peetud ettekandes sõnas dr Julie Nekkebroeck, kes viis läbi 15 naist hõlmava väikese uurimuse, et 27% vastanutest tahtsid anda enne lapsesaamise küsimuse tõstatamist oma suhtele võimaluse õilmitseda.

Keskmiselt 38-aastased naised ei plaaninud kasutada külmutatud munarakke enne umbes 43-aastaseks saamist ja mõistsid, et oleksid pidanud selle protseduuri läbi tegema juba siis, kui nad olid nooremad ja viljakamad.

„Selgus, et neil kõigil oli varem olnud partnereid ja ühel oli suhe ka küsitluse läbiviimise ajal, kuid nad polnud teinud teoks lapsesaamise soovi, sest kahtlesid partneri sobivuses.“

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada