Kas kohv hoiab ära vähki haigestumise?

Kas kohv hoiab ära vähki haigestumise?

Uuringutulemuste põhjal on kohvisõltlastel väiksem tõenäosus vähki haigestuda.

Värskete andmete kohaselt on kohvisõltlastel väiksem tõenäosus pea- ja kaelavähi tekkimiseks ning mida suurem on tarbitud kohvi hulk, seda madalam on ka oht haigestuda, vahendab CBS News.

Ameerika vähiuuringute assotsiatsiooni ajakirjas Cancer Epidemiology, Biomarkers & Prevention avaldatud uuringu alusel on neil, kes joovad päevas neli või enam tassi kohvi, muljetavaldav 39% väiksem risk kasvajate tekkimiseks.

Samas ei selgunud eelneva üheksa uuringu koondandmetele rajanevast uuringust, kas kofeiinivaba kohv avaldab samasugust vähivastast mõju kui kofeiini sisaldav kohv. Ka ei leidnud mingisugust kinnitust väide, et tee joomine vähendab pea- ja kaelavähi ohtu.

Uuring on siiski assotsiatiivne, mis tähendab, et kuigi teadlaste sõnul on kohvi tarbimise ja väiksema vähiriski vahel tugev seos, ei saa täie kindlusega väita, et just kohv sellist mõju avaldab.

„Et kohvijoomine on nii laialt levinud ning haigestumine ja suremus mainitud vähitüüpidesse on suur, tekitavad uuringutulemused tähtsaid rahvatervisega seotud küsimusi, mida edasi uurida,“ sõnas uuringut juhtinud Salt Lake City ülikooli pere- ja ennetava meditsiini osakonna dotsent Mia Hashibe, PhD.

Tegemist ei ole esimese uuringuga, mis toob välja kohvi vähivastase mõju.

Mullu detsembris esitasid Harvardi ülikooli teadlased andmed, mille kohaselt vähendab kohvi tarbimine eesnäärmevähi riski. Meestel, kes joovad kohvi, on 60% väiksem tõenäosus haigestuda selle vähi kiireloomulisse vormi kui meestel, kes kohvi ei joo.

Ka avaldasid Inglismaa teadlased hiljuti uuringu, mis näitab, et inimestel, kes joovad päevas vähemalt viis tassi kohvi või teed, esineb harvem ajukasvajaid.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada