MM-mängud võivad vaimsele tervisele hästi mõjuda

MM-mängud võivad vaimsele tervisele hästi mõjuda

Kui te ei suuda oodata ära järgmist MM-mängu, siis teadke, et innukaks spordifänniks olemine võib olla midagi enamat kui mõnus meelelahutus.

Teadlased on tõestanud, et fännid, kes tunnevad isiklikku seotust mõne meeskonnaga ja kes käivad võistlustel ja elavad koos teiste fännidega oma lemmikutele kaasa, teevad sotsiaalsest ühtekuuluvustundest tuleneva kasu näol head oma vaimsele tervisele, kirjutab HealthDay News.

„Peamine on see, et spordifänniks olemise kaudu saavutavad inimesed kuuluvus- või ühtsustunde teistega,“ selgitas Indiana ülikooli psühholoogia ja ajuteaduste professor Edward Hirt. „Ühine lojaalsussuhe teistega seob inimesi erilisel moel ühte. Me leiame kontakti teistega, kes jagavad meie poolehoidu mingile meeskonnale, ja me tunneme nende vastu ühteliitvat sõprustunnet.“

1990. aastatel näitas Hirt Indiana ülikooli korvpallimeeskonna innukatele fännidele pilte võluvatest vastassugupoole esindajatest ja palus neil hinnata oma väljavaateid nendega kohtama minna. Pärast oma meeskonna võitu olid nii innukatest fännidest mehed kui naised oma kohtinguvõimaluste osas optimistlikumal seisukohal. Samuti hindasid nad kõrgemalt oma võimalusi sooritada hästi selliseid tegevusi nagu noolemäng, vabavisete viskamine ja sõnamõistatuste lahendamine.

„Tegemist on „aupaistes peesitamise“ seisundiga: nimelt paraneb inimeste suhtumine endasse ning ka teiste suhtumine neisse tänu nende seotusele kellegi teise eduga,“ selgitas Hirt.

Sellele enesekindluse tõusule võib olemas olla isegi füsioloogiline põhjendus. „Ühes uuringus leiti, et pärast võitu tõuseb ja pärast kaotust langeb meeste testosteroonitase,“ selgitas Marylandi osariigi Frostburgi ülikooli psühholoogiadotsent Paul Bernhardt, kes selles uuringus tudengina osales.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada