Abielus olijad võtavad kaalus juurde

Abielus olijad võtavad kaalus juurde

Ükskõik, kas armastus käib kõhu kaudu või mitte, igal juhul on kaalus juurdevõtmine abielu ajal väga tavaline.

2008. aastal ajakirjas Journal of Economics and Human Biology ilmunud uuringus analüüsiti 12 000 mehe ja naise andmeid. Isikute vanus ulatus 18 aastast 40. eluaastate keskpaigani. Abielumeeste kehamassiindeks oli võrreldes ajaga, mil nad olid vallalised, suurenenud vähemalt 1,5% rohkem kui see oleks suurenenud loomulikul vananemisel. Naistel oli sama näitaja 2%, vahendab NY Times.

„Abieluga kaasnevad sotsiaalsed kohustused: inimesed käivad rohkem väljas söömas ja võõrustavad rohkem külalisi, samuti on neil liiga kiire, et teha trenni,“ selgitas uuringu autor ja Denveris asuva Colorado ülikooli majandusprofessor Laura Argys.

Põhjusi, miks vabaabielupaaridel suureneb kehamassiindeks vaid umbes 1% võrra, on mitmeid.

2009. aastal ajakirjas Obesity avaldatud uuringu raames küsitleti 1293 inimest vanuses 18–27 eluaastat, kes olid kas abielus, elasid koos või käisid ainult kohtamas. Abielupaaridel oli kolm korda suurem ülekaalulisuse tõenäosus, samas kui koos elavatel paaridel oli see risk ligi kahekordne. Kohtamas käijad olid kõige saledamad.

„Füüsiline välimus mängib abieluturul olulist rolli. Seega kui inimesed käivad alles kohtamas, pööravad nad võib-olla suuremat tähelepanu oma keha vormis hoidmisele,“ selgitas toitumisdotsent Penny Gordon-Larsen Põhja-Carolina ülikooli Chapel Hilli linnakust.

Kooseluga kaasnevad väga reaalsed logistilised muutused: näiteks kui mees on supernorskaja ja naine ei saa magada, kui udupasun kõrva puhub (häiritud uni tingib kaalutõusu). Või näiteks kui naine on lapseootel ja mees sööb koos temaga kahe eest või kui mees sööb nagu hobune ja naine järgib tema eeskuju.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada