Osa suitsetajaid loobub suitsust hinnatõusu tõttu

Osa suitsetajaid loobub suitsust hinnatõusu tõttu

Värske uuring viitab sellele, et tubakaaktsiisi tõstmine võib vähendada alkoholi, narkootikumide ja/või vaimsete häiretega hädas olevate inimeste tubakatarbimist.

Uuringu autorid leidsid, et sigarettide hinna tõstmine vaid 10% võrra vähendab suitsetamist selliste probleemidega inimeste seas enam kui 18% võrra, kirjutab HealthDay News.

„Kõik abinõud, mida me saame rakendada suitsetamise vähendamiseks, on USA elanike tervise seisukohast väga olulised,“ selgitas pressiteates California ülikooli Los Angelese linnakus asuva Jonssoni vähikeskuse uurija dr Michael Ong. „Tubakaaktsiise kasutakse ühe peamise vahendina, et sundida inimesi suitsetamisest loobuma – seega on väga oluline teada, kas inimesed tõepoolest loobuvad selle tulemusel suitsetamisest. Inimesed, kellel esineb alkoholi- või narkoprobleeme või vaimseid häireid, moodustavad suitsetajatest 40%, kuid seda, kuidas aidata neil suitsetamisest loobuda, on vähe uuritud.“

Kõnealuse uuringu tulemused põhinevad 2000. ja 2001. aastal enam kui 7500 meest ja naist hõlmanud küsitlusel. Uuringus osalenutest umbes 23 protsendil esines küsitluseelsel aastal probleeme alkoholi, narkootikumide või vaimse tervisega.

Selles grupis suitsetas enam kui neli inimest kümnest. See osatähtsus on autorite sõnul palju suurem kui elanikkonnas keskmiselt.

Ong täheldas koos kolleegidega, et alkoholisõltlased ei vähendanud pärast sigarettide hinnatõusu suitsetamist. Samas need suitsetajad, kellel esines joomahooge, ainete kuritarvitamise probleeme või vaimse tervise häireid, suutsid suurema tõenäosusega hindade tõustes suitsetamisharjumusest loobuda.

Autorid hoiatavad sellegipoolest, et hinna ja harjumuse vahelise seose tõestamiseks selle suitsetajate grupi osas on vaja täiendavaid uuringuid.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada