Wikipedia pakub vähi kohta täpset infot

Wikipedia pakub vähi kohta täpset infot

Enamasti ei peeta Wikipediat usaldusväärseks kanaliks. Kui teadlased võrdlesid vähkkasvajaid puudutavaid andmeid Wikipedias ja erialaandmebaasis, siis selgus, et mõlemad lehed olid faktides täpsed.

Ameerika Kliinilise Onkoloogia Ühingu igaaastasel kohtumisel esitletud uuringus võrdlesid Thomas Jeffersoni ülikooli vähiuurijad hiljuti vähkkasvajaid puudutavaid andmeid Wikipedias ja erialaandmebaasis PDQ (Physician Data Query). Mõlemad saidid olid käsiraamatutega võrreldes sama faktitäpsed, eksides umbes 2 protsendi ulatuses. Võrdlejad valisid kümme vähitüüpi ja otsisid nende kohta põhiandmeid, vahendab Forte Physorgi.

Nad tõi suurima erinevusena esile, et Wikipediat on raskem mõista, sest tekst on tihedam ja keerukam. Uuringut juhtinud abiprofessor Yacov Lawrence kommenteeris: "PDQ on loetavam kahtlemata saidi professionaalsete toimetajate tõttu, aga Wikipedia lugemiskeerukus võib peegeldada selle erinevaid allikaid ja juhuslikumat toimetamist."

Lawrence: "Järgmine samm on korrata uuringut vähipatsientidega, et tõesti kindlaks teha, kuidas erinevused loetavuses mõjutavad andmete mõistmist ja meeldejätmist patsientide seas."

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada