Suhtlusteraapia - sama tõhus kui antidepressandid

Suhtlusteraapia - sama tõhus kui antidepressandid

Nii ärevushäirete kui depressiooni vastu kirjutatakse sageli välja antidepressante, kuid värske uuringu andmetel on suhtlusteraapiast sama palju kasu kui ravimitest. Need, kes lisaks ravimite võtmisele käivad suhtlusteraapias, saavutavad veelgi paremaid tulemusi.

Peaaegu 80% depressiooni või ärevushäirete all kannatanud küsitletutest tunnistas antidepressantide kasutamist, märkis vanemtoimetaja Nancy Metcalf veebiportaalist Consumer Reports Health, kus avaldatakse portaali lugejate seas läbiviidud kolmanda vaimse tervise küsitluse tulemused.

Kuigi ravimid andsid häid tulemusi, saavutati häid tulemusi ka suhtlusteraapia abil, vahendab WebMD. „Avastasime, et kui käia suhtlusteraapias vähemalt seitse nädalat järjest, on võimalik saavutada sama häid tulemusi kui lihtsalt tablette süües,“ teatas Metcalf.

2009. aastal läbi viidud küsitlus hõlmab andmeid enam kui 1500 osalenult, kes olid ajavahemikus 2006. aasta jaanuarist 2009. aasta aprillini pöördunud spetsialisti poole depressiooni, ärevushäirete või muude vaimse tervise probleemidega. Osalejad andsid teavet kasutatud ravimeetodite ja nende tõhususe kohta.

Umbes 16% USA täiskasvanutest on 2006. aasta haiguste tõrje- ja ennetuskeskuse (CDC) küsitluse põhjal mingil eluperioodil depressiooni all kannatanud ning 11% kannatab arstide sõnul ärevushäirete all.

1544-st küsitluses osalenud depressiooni või ärevushäirete all kannatanust teatas 30%, et kannatab ainult depressiooni all, 18% ainult ärevushäirete all ja 52% mõlema probleemi käes. Vastanute keskmine vanus oli 58 aastat.

Kokkuvõttes andsid lugejad psühhiaatrite pakutavale abile mõnevõrra kõrgema hinnangu. Üldiselt oli suhtlusteraapiast võrdselt kasu olenemata sellest, kas terapeudiks oli psühholoog, sotsiaaltöötaja või litsentseeritud nõustaja.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

valentina djomina
07.09.10 14:37
tere,kõik sotsiaaltöötajad on kas väikse haridusega või nad ei oska eriti haigetega ja vanuritega suhelda.sotsiaaltöötaja peab väga tasakaalukas ja kuulaja inimene olema, et olla antidepresandi rohu asemel.
-31
   
+31

Lisa kommentaar

Saada