Diabeedibuss tiirutab Lääne-Virumaal

Diabeedibuss tiirutab Lääne-Virumaal

Eesti Diabeediliidu algatusel mais ja juunis toimuva diabeedikampaania raames sõidab mööda Eestit ringi diabeedibuss ja külastab nelja maakonda. 3. juunil ootab diabeedibuss Kadrina, Väike-Maarja ja Tamsalu inimesi.

Eesti Diabeediliidu juhi Ulvi Tammeri sõnul on mais alanud diabeedikampaania maakondades läinud üsna aktiivselt, kirjutab Virumaa Teataja.

“Seni oleme käinud Saaremaal ja Tartumaal. Ühtekokku on maakondade perearstikeskuste, ostukeskuste või rahvamajade juurde peatuma jäänud diabeedibussis end kontrollimas käinud enam kui 110 inimest. Meil on heameel igaühe üle, kes tuleb end kontrollima. End kontrollimas käinute seast ligikaudu 10 protsendil oleme avastanud ka diabeedihaiguse, ülejäänutel soovitanud muuta oma elustiili ja järgida tervislikuma eluviisi põhimõtteid,” rääkis ta.

Muidugi saab diabeedibussis end mõõta, kaaluda ja anda vereproovi, et selguks, kas on põhjust diabeedi pärast muretseda. Diabeediõe ja arsti konsultatsioon on tasuta.

Diabeedibuss peatub Lääne-Virumaal 3. juunil kella 10-11.30 Kadrina rahvamaja kõrval, 12.30-14 Väike-Maarja rahvamaja kõrval ja 14.30-16 Tamsalu kultuurimaja juures.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada