Kroonilisi sõltlasi võiks aidata heroiinravi

Kroonilisi sõltlasi võiks aidata heroiinravi

Ühendkuningriigi teadlaste arvates tuleks kõige tugevama heroiinisõltuvusega narkomaanidel lubada süstida järelevalve all „meditsiinilist“ heroiini.

Katses osalenud 127 sõltlast, kes ei olnud suutnud loobuda narkootilise aine tarvitamisest vaatamata korduvatele pingutustele, tarvitasid kuue kuu pärast tunduvalt vähem „tänavalt“ ostetud heroiini, kirjutab BBC News.

Ajakirjas The Lancet avaldatud artiklis väitsid teadlased, et heroiinravi laialdasemat kasutamist toetab põhjalik tõendusmaterjal.

Umbes 5–10% heroiinisõltlastest ei suuda heroiinist loobuda olenemata traditsiooniliste ravimeetodite, näiteks metadooni kasutamisest.

Uuringus osalenud olid tarvitanud heroiini keskmiselt 17 aastat ja saanud ravi 10 aastat.

Lõuna-Londoni, Brightoni ja Darlingtoni kliinikus töötavad teadlased leidsid, et kliinikud, kus pakuti meditsiiniõe järelevalve all süstitavat heroiini, suudeti oluliselt suurema tõenäosusega vähendada nn tänavaheroiini kasutamist kui need, kus sõltlased said suukaudset või süstitavat metadooni.

Uurijate sõnul täheldati edusamme juba kuus nädalat pärast programmi alustamist.

Ilmnes, et saavutatud tulemusi oli näha ka kaks aastat hiljem ja osa patsiente suutis heroiini tarvitamisest täielikult loobuda.

Uuringu juht, King’s College’i riiklikus sõltuvushäirete keskuses töötav professor John Strang märkis, et järelevalvega heroiiniprogramm võimaldab patsientidel hakata taas mõtlema tööle, suhtlemisele pereliikmetega ning vastutusele oma elu eest.

„See ravimeetod on mõeldud kõige raskemas seisus heroiinisõltlastele, keda tavapärased meetodid ei ole aidanud, ning küsimus, millele me vastata püüame, on: „Kas neid patsiente ei saagi ravida?“.“

Professor Strangi sõnul on heroiinravi küll tavaravist kallim, kuid oluliselt odavam kui vangistus.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

anna
03.06.10 10:14
Ravimeetod??
Ravida heroiinisõltlasi ainega, millest nad sõltuvuses on? Mis hetkel see ravi pool sisse tuleb? Loomulikult on riik huvitatud, et narkomaan ostaks heroiini tema käest ja nimetada tema poolt müüdavat heroiini meditsiiniliseks heroiiniks on pehmelt öeldes jabur. ÄRI
-60
   
+53

Lisa kommentaar

Saada