Ettevaatust, MM-pohmell!

Ettevaatust, MM-pohmell!

Iga päev läheb enam kui pool miljonit britti tööle pohmelliga ja MM-i ajal tõuseb see arv asjatundjate hinnangul järsult.

Heategevusorganisatsiooni Drinkaware korraldatud küsitlus, mis hõlmas 1000 inimest, näitas, et peaaegu iga kümnes inimene läheb vähemalt kaks korda nädalas tööle, kannatades liigse alkoholitarvitamise mõjude all, vahendab BBC News.

Iga viies pohmelli all kannataja kurdab, et töökoormusega on raske toime tulla ja töös tuleb ette vigu. Peaaegu iga kümnes tunnistas, et on pidanud kehva enesetunde tõttu varem töölt koju minema.

Tulemustest ilmnesid ka vastuolulised arusaamad joomisest: ligi 60% vastanutest tunnistas, et nad on pohmelli üle kolleegi või ülemusega nalja heitnud, samas kui 89% vastanutest väitis, et pohmelliga tööl olemine on lubamatu.

Drinkaware on asunud tegema koostööd tervishoiuteenuseid osutava asutusega Bupa, et anda nõu, kuidas töökohas tuleks alkoholi tarbimisse suhtuda.

Drinkaware’i esindaja Chris Sore selgitas: „Pohmelliga tööle tulemine ei mõjuta üksnes seda inimest, kes on ülemäära alkoholi tarvitanud.“

Kui tuhanded inimesed lähevad igal hommikul pärast öist pidutsemist tööle, mõjutab see tema sõnul töö tulemuslikkust.

„Selline rahvusvaheline spordisündmus nagu MM haarab paratamatult kogu rahva oma kütkeisse ja annab inimestele hea võimaluse kokku tulla. Ent selle tulemusel suureneb ka pohmellis töötajate arv.“

Ettevõtetel soovitatakse paika panna selgesõnaline alkoholipoliitika, et kõik töötajad teaksid, mis on lubatud ja mis mitte.

Tervishoiuasutuse Bupa Health and Wellbeing meditsiinidirektor dr Katrina Herren märkis: „Tööandja seisukohast on oluline mitte jätta tähelepanuta seda, kuidas alkohol mõjutab töötajaid või millist kahjulikku mõju see võib avaldada töökeskkonnale.“

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada