Rõugete vastu vaktsineerimise lõpetamine tegi teed HI-viirusele?

Rõugete vastu vaktsineerimise lõpetamine tegi teed HI-viirusele?

USA George Masoni ülikooli teadlaste uuring näitas, et HI-viiruse esilekerkimine Aafrikas võis olla tingitud rõugete vastase vaktsineerimise lõpetamisest.

Laborikatsed näitasid, et rõugevaktsiini tekitatud immuunrakud oleksid võinud mingil määral kaitsta ka HI-viiruse eest, vahendab Tarbija24 Helsingin Sanomati.

USA teadlased esitasid nüüd omapoolse HI-viiruse levimise teooria. Nad rõhutasid, et HI-viiruse levik Aafrikas algas sel ajal, mil seal rõugete kaitsepookimine lõpetati 1970. aastatel. HI-viirust esines Aafrikas ka enne seda, kuid mitte epideemiana. Teadlased uurisid oma teooria tõestamiseks, kuidas rõugete kaitsepookimise saanute immuunsüsteem reageerib HI-viirusele.

Tulemused näitasid, et kaitsepookimisest tekkinud immuunrakud aeglustasid HI-viiruse paljunemist. Viiruse paljunemiskiirus oli immuunrakkudes viis korda tavapärasest aeglasem. Uurijate arvates näitab see, et kaitsepookimise lõpetamine võimaldas HI-viirusel laialdaselt levima hakata. Nad lisasid, et rõugete vaktsiin ei aita HI-viiruse vastu, kuid selle toimemehhanism võib aidata luua HI-viirusele efektiivse ravimi.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada