Õpilasi üllatas kõige enam Eesti HIV-olukorra tõsidus

Õpilasi üllatas kõige enam Eesti HIV-olukorra tõsidus

Eelmisel nädalal jõudis lõpule koalitsiooni „Ettevõtted HIV vastu“ ja Noored Kooli Sihtasutuse koostöös läbiviidud projekt, mille käigus vabatahtlikud, kellest enamik igapäevaselt selle teemaga ei tegele, käisid koolides jagamas õpilastele baasteadmisi HIV, AIDSi ja seksuaalsuse teemadel.

Külalisõpetajate muljetest selgus, et kõige rohkem oli kooliõpilastele üllatuseks see, et Eesti on HIV levimise kiiruselt Euroopas esikohal (meil levib HIV Euroopa keskmisest 10 korda kiiremini) ning see, et nakkuse võib saada ka püsisuhtes, kui ei olda kindel oma partneri HIV-staatuses (ja kindel saab selles olla vaid pärast HIV-testi tegemist). Kuigi noored oskasid kohati hästi nimetada HIV levikuteid, oli paljudele uus info, et HIV-positiivsed võivad saada terveid lapsi ning jätkata täiesti tavalist elu. Oodatult pakkusid õpilastele suurt huvi praktilised teadmised kondoomi kasutamisest.

Pelgulinna gümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja Pille Pipar arvab, et seesuguste teemade jaoks tuleb oma tavapärase programmi kõrvalt aega leida, sest see on oluline nii õpilastele kui ka ühiskonnale laiemalt.

Taavo Kivistik, Johnson ja Johnsoni müügijuht proovis tunniandmist Aruküla põhikooli 8. klassis: „Tahtsin minna, sest kolleeg Ingrid Purga tekitas huvi ja teema tundus oluline, et kulutada oma aega sellest rääkimiseks.Lisaks soovisin näha, kas ja kuidas saan hakkama noortega. Oma igapäevatöös teen tihti ettekandeid arstidele ja kolleegidele, kellest pea kõik korraliku elukogemuse, laia silmaringi ja heade kommetega. Mul oli väike eelarvamus, et noored võivad olla metsikumad. Tegelikkus oli väga positiivne – noorus pole hukas, vaid väga huvitatud sellistest teemadest ja valmis ka ise kaasa rääkima/tegema. Ilmselt otsin ka edaspidi võimalusi sellises vanuses noortega kohtuda, et anda oma tagasihoidlik panus nende kasvamisse.

Kokku käisid koalitsiooni „Ettevõtted HIV vastu“ kuuluvate ettevõtete juhid ja töötajad, aga ka mõned vabatahtlikud väljastpoolt koalitsiooni tunde andmas 15 erinevas koolis. Teadmisi jagati kokku 41 klassitäiele õpilasele.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada