Naise puudutus õhutab rahaga riskima

Naise puudutus õhutab rahaga riskima

Kui kavatsete teha suurt ostu, hoidke eemale sõbralikest ja abivalmis müüjannadest.

Columbia ja Alberta ülikooli teadlased on katsete seeria tulemusel avastanud, et nii mehed kui naised on varmamad rahaga riskima, kui mõni naine on neid õrnalt seljale puudutanud. Seevastu samasugune kontakt mehega ei õhutanud neid rohkem riskima, kirjutab HealthDay News.

Esimeses katses juhatati katseisikud ruumi kas naisterahva kerge, põgusa puudutusega õlale või neil paluti lihtsalt ilma igasuguse puudutuseta istet võtta. Seejärel paluti osalejatel vastata 14 küsimusele, mis hõlmasid erineva riskiastmega rahaliste otsuste tegemist. Nii puudutuse osaks saanud mehed kui naised olid palju suurema tõenäosusega valmis riskima suurema väljaminekuga.

Teises katses osalesid ülikooli majandustudengid. Osa neist puudutasid mehed või naised, osal surusid mehed või naised kätt ning osa ei puudutatud üldse. Seejärel paluti õpilastel teha valik, kas investeerida 5 dollarit (mis katsetingimustes võrdus 500 dollariga) riskantsematesse aktsiatesse või kindlamatesse võlakirjadesse, mille tootlikkus on 4%.

Need, keda oli enne naine seljale puudutanud, paigutasid aktsiatesse rohkem raha. Need, kellel oli naine kätt surunud, riskisid pisut rohkem. Mittepuudutamisel ja mehe puudutusel ei olnud seevastu mingit mõju.

Kolmandas katses paluti kirjutada essee mingist eluperioodist, millel nad tundsid end „kindlalt ja turvaliselt“ või „ebakindlalt ja üksildasena“. Nende olukordade meenutamine tekitas katsealustes teatavaid tundeid.

Need, kes kirjutasid ebakindlustundest ja keda ei puudutatud, olid oma investeerimisotsustes eriti konservatiivsed.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada