Endast noorema mehega abielluvad naised võivad surra varem

Endast noorema mehega abielluvad naised võivad surra varem

Endast noorema naise võtnud meestel täheldati uuringus aga vastupidist tendentsi.

Saksa teadlased tõdevad oma uuringu tulemuste põhjal, et naised, kes abielluvad endast 7–9 aastat noorema mehega, võivad sellega suurendada tõenäosust surra varem, kirjutab HealthDay News.

Pannes leivad ühte kappi endast märgatavalt noorema mehega, suureneb uuringu andmetel tõenäosus varem surra 20% võrra.

See ei tähenda, et endast palju vanema mehega abiellumine oleks märgatavalt ohutum. Uuring, mis tugines ligi 2 miljoni Taani abielupaari andmetele, näitab, et naise eluiga võib lühendada ka abielu vanema mehega ning et tervisele kõige kasulikum on olla koos omaealise mehega.

„Üks vähestest võimalikest selgitustest võib olla see, et paarid, kus mees on noorem, rikuvad sotsiaalseid norme ja nende suhtes kohaldatakse sotsiaalseid sanktsioone,“ selgitab Sven Drefahl Saksamaal Rostockis asuvast Max Plancki demograafiauuringute instituudist (MPIDR).

Sellised paarid võivad seetõttu olla häbimärgistatud kui autsaiderid – selle tulemusel saab neile osaks väiksem sotsiaalne tugi, nende elu on stressirohkem ja selle tagajärjel võib neil olla ka kehvem tervis, spekuleeris Drefahl.

Positiivse poole pealt rõhutasid uuringu autorid, et üldjuhul mõjub abielu elueale positiivselt. Nii meeste kui naiste eluiga kasvab abielludes hüppeliselt nendega võrreldes, kes ei ole abielus.

Pealegi ei tekita noorte meestega abiellumist käsitleva äsjase uuringu tulemused naistele kuigi palju meelehärmi, kuna mitmed varasemad uuringud on näidanud, et naised eelistavad tavaliselt omaealisi mehi.

Seevastu täheldati, et abielu noorema naisega mõjub meeste tervisele hästi. Kui endast vanema naisega abiellunud meestel surmarisk suurenes, siis neil, kes abiellusid endast 7–9 aastat noorema naisega, vähenes see risk teadlaste andmeil 11% võrra.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada