Heategevuskontsert aitas autistlike laste toetuseks raha koguda

Heategevuskontsert aitas autistlike laste toetuseks raha koguda

Elioni emadepäeva heategevuskontsertiga on tänaseks kogutud ligi 80 000 krooni Eesti esimese autislike laste päevakodu loomiseks. Annetusnumbrid on avatud terve aasta vältel.

Heategevuskontserdiga koguti annetusi Aktiviseerimiskeskusele Ave, et aidata kaasa Eesti esimese autistlike laste päevakeskuse rajamisele. Annetusi on tänaseks kogutud ligi 80 000 krooni. Annetusnumbrid jäävad avatuks terve aasta vältel. Annetada saab helistades numbritel 900 6001 (annetus 25 krooni) ja 900 6002 (annetus 100 krooni).

MTÜ Aktiviseerimiskeskus Ave tänab kõiki, kes andsid oma panuse või plaanivad toetada autistlike laste päevakeskuse rajamist. „Sellest kampaaniast on olnud tõesti väga palju abi, et teadvustada autistlike laste olemasolu ning juhtida tähelepanu tänastele probleemidele ja lahendustele. Mul on siiralt hea meel, et see on nii paljudele inimestele südamesse läinud,“  avaldas Ann Rajaver, MTÜ Aktiviseerimiskeskus Ave tegevusterapeut ja autistlike laste päevakodu idee autor tänu kogu Ave meeskonna nimel.

Rajaveri sõnul võimaldaks päevahoiu teenus pakkuda autistlike laste vajadustele kohandatud keskkonnas arendavaid tegevusi spetsiaalse väljaõppe saanud spetsialistidelt. Järjekindla õpetuse ja teraapia abil on võimalik aidata autisti spektri häirega lapsel arendada igapäevaeluks vajalikke oskusi, kaasa arvatud oskust suhelda. „Samuti on üheks päevakeskuse eesmärgiks nõustada ja koolitada autistlike lastega peresid,“ ütles Rajaver. Esimene omataoline päevakeskus on plaanis rajada Tallinnasse ning asetada rõhk eelkooliealistele lastele. „Tulevikus näeme vajadust rajada veel mitu spetsiaalset päevakeskust ka teistesse linnadesse,“ lisas Rajaver.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada