Triipkoodid vähendavad vigu haiglaravis

Triipkoodid vähendavad vigu haiglaravis

Süsteem, millega kontrollitakse triipkoodide abil üle ravimid ja nende annused, vähendab märkimisväärselt ravimitega seotud vigu haiglates, teatasid Bostoni haigla Brigham and Women’s Hospital teadlased ajakirjas New England Journal of Medicine.

„Meil oli võimalus töötada välja ja võtta kasutusele vöötkoodide skaneerimissüsteem, mis aitab tagada, et iga patsient saab haiglas õiget ravimit õiges annuses õigel ajal,“ selgitas uuringu põhiautor ja haigla informaatikajuht dr Eric G. Poon, vahendab HealthDay News.

„Pärast uue süsteemi kasutuselevõttu täheldasime oluliselt vähem vigu ravimite manustamise protsessis,“ lisas ta.

Triipkoodide skaneerimissüsteem on kaitseabinõu, mis aitab vältida ravivigu retsepti tellimisest ravimi iga manustamiskorrani.

Kui kasutada kodeerimissüsteemi koos digitaalsete haiguslugudega, on tellitud ravimid kohe pärast apteekrilt kinnituse saamist näha digitaalsel patsiendikaardil. Kui ravimi manustamine on hilinenud, saadetakse meditsiiniõele elektrooniline meeldetuletus.

Lisaks peab õde enne patsiendile ravimi andmist skaneerima patsiendi käevõrul ja ravimi pakendil oleva vöötkoodi. Kui mõlemad koodid ei klapi kinnitatud ravimitellimusega või kui patsiendil on veel vara järgmist doosi võtta, annab süsteem õele hoiatuse.

Pooni uurimisrühm võrdles 6723 ravimimanustamist enne vöötkoodisüsteemi kasutuselevõttu 7318 manustamisega pärast selle kasutuselevõttu.

Triipkoodid vähendasid selliseid vigu nagu ravimi valel ajal ja vales koguses manustamine.

Uurijad leidsid veel, et ravimite manustamisel tehtavate vigade arv vähenes 41% ja ravimite võimalike kahjulike tagajärgede hulk 51%.

Kas see artikkel oli kasulik?


 

Lisa kommentaar

Saada