Probiootikumid teevad enneaegsetele beebidele head

Probiootikumid teevad enneaegsetele beebidele head

Uurijad on arvamusel, et toidulisandid aitavad alakaalulistel beebidel kilosid koguda.

Värske uuringu andmetel aitab probiootikumide ehk elusate kasulike bakterite andmine imikutele, kelle sünnikaal on äärmiselt väike, neil kaalus juurde võtta, kirjutab HealthDay News.

Uuring hõlmas 101 väga enneaegset last, kelle sünnikaal oli alla ühe kilo. Umbes pooltele neist anti kord päevas sondiga kahte probiootikumi – Lactobacillus rhamnosus GG ja Bifidobacterium infantis – kuni päevani, mil nad haiglast välja kirjutati või kui nad said postmenstruaalse vanuse arvestuses (s.t lapse kronoloogiline vanus, millele liidetakse ema viimase menstruatsiooni esimesest päevast möödunud aeg) 34-nädalaseks. Teistele lastele probiootikume ei antud.

Kuigi probiootikume saanud laste keskmine toidukogus oli väiksem, võtsid nad kaalus teistest rohkem juurde. Uurijad ei täheldanud probiootikumidel mingeid kõrvalmõjusid ning mõlemal rühmal oli enam-vähem ühesugune enneaegsusega seotud tüsistuste, näiteks veremürgituse (sepsis) või ägeda soolepõletiku (nekrotiseeriv enterokoliit) esinemissagedus.

„Need tulemused näitavad selgesti, et probiootikumide manustamine sondiga mängib toidutaluvuse ja toitainete imendumise seisukohast olulist rolli,“ märkis uuringu autor, Saint Louise ülikooli meditsiinikooli pediaatria dotsent dr Mohamad Al-Hosni Ameerika pediaatriaakadeemia pressiteates. „Parem toidutaluvus ja toitainete imendumine toovad äärmiselt enneaegsetel lastel kaasa parema kaaluiibe.“

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada