Tume šokolaad aitab maksahaiguste käes kannatajaid

Tume šokolaad aitab maksahaiguste käes kannatajaid

Hispaania teadlased on avastanud, et tume šokolaad on maksahaiguste puhul kasulik mitmel põhjusel: maksatsirroosi all kannatavatel šokolaadi sööjatel tekkis vähem maksasiseste veresoonte kahjustusi ja vererõhk nende maksas oli madalam.

Maksahaiguse korral kahjustuvad lisaks rakkudele ka maksasisesed veresooned ning veri ei saa enam vabalt ringelda ja rõhk soontes tõuseb, vahendavad ERR teadusuudised.

Tume šokolaad sisaldab antioksüdante, mis alandavad söömisjärgset vererõhku kahjustunud veresoontes.  Uuringu tulemuste analüüsimisel selgus ka, et tumeda šokolaadi söömine on kasulik tervele kehale. Andmete võrdluseks tehti katseid ka valge šokolaadiga, kuid valge šokolaadi söömisel sellist positiivset mõju ei täheldatud.

Maksatsirroosi korral on tegemist mitmesuguste maksahaiguste hilise tagajärjega, maksarakkude kärbumise ning sidekoelise asendumisega.

Juhul kui maksahaigusega inimesel on maksasisesed veresooned juba nii kahjustunud, et pärast söömist maksas kõrgenenud vererõhk hakkab ohustama sealseid veresooni, on tume šokolaad potentsiaalne ohuolukorra leevendaja, sest suudab sealsetes veresoontes rõhku alandada. Nii tekib tumeda šokolaadi tarbimise tulemusel maksas vähem rebenenud veresooni. 

Kas see artikkel oli kasulik?


 

Lisa kommentaar

Saada