Öised hingamisraskused suurendavad südameinfarkti riski

Öised hingamisraskused suurendavad südameinfarkti riski

Uuringust selgub, et inimestel, kes kannatavad magamise ajal hapniku puudust, on kaks kuni kolm korda suurem risk saada südameinfarkt.

Uuringus osales 5422 inimest, kes olid vanemad kui 40 aastat ja kelle senises haigusloos polnud senini südameinfarkti esinenud. Uuringus osalejaid jälgiti üheksa aasta jooksul ja sellel ajal said neist 193 südameinfarkti: 85 meest (kogu valim oli 2462 meest) ja 108 naist (kogu valim 2960 naist), vahendavad ERR teadusuudised ScienceDaily´t.

Pärast seda, kui lisaks uneapneale analüüsiti ka teisi kardiovaskulaarseid tegureid, leidsid teadlased, et uneapnea roll südameinfarktide saamisel mängis meeste puhul suuremat rolli kui naiste puhul. Meeste puhul oli südameinfarkti risk suurem juba siis, kui tegemist oli mõõduka või raske ummistava uneapneaga. Naiste puhul kujunes riskifaktoriks vaid raske uneapnea all kannatamine.

Uuringu peaautori Susan Redline´i sõnul võib südameinfarkti risk tuleneda ummistava uneapnea kumulatiivsest kahjulikust mõjust tervisele mitmete aastate jooksul. "Meie uuring tõestab, et ummistav uneapnea on eriti meeste puhul südameinfarkti riski suurendav faktor. Uneapnea riskitegur on võrreldav sellega, kui lisada mehe vanusele 10 aastat ja siis tema terviseriske hinnata," selgitab Redline.

Kas see artikkel oli kasulik?


 

Lisa kommentaar

Saada