Õietolmuseire puudumine jätab allergikud teadmatusse

Õietolmuseire puudumine jätab allergikud teadmatusse

Eestis katkes juba 2007. aastal õietolmuseire, mis annab allergikutele hädavajalikku teavet õigeaegse ravi alustamiseks.

Seire puudumine teeb allergikutele palju muret, sest kui kohalike taimede ja puude õitsemist võib silmaga näha, siis sadu kilomeetreid lõuna poolt lenduvat õietolmu vaatlemise teel kindlaks teha ei saa, ütles Allergialiidu juhatuse liige Maie Laaniste.

Tema sõnul on allergikuid elanikkonnast umbes kümme protsenti, mis Eesti puhul tähendab ligi 150 000 inimest, vahendab ERR.

"Kui õietolmust teavitati, siis sai patsient juba esimeste jälgede põhjal hakata rohtu võtma, sest kui rohuvõtmist alustada alles tugevate haigusnähtudega, kui on tekkinud nohu, turse ja silmade sügelus, siis allub haigus ravile palju halvemini ja inimene muutub ajutiselt töövõimetuks," rõhutas allergoloog.

Seni, kuni riik ei ole oma otsust ümber vaadanud, tuleb allergikutel leppida naaberriikide andmetega - Lõuna-Eesti allergikutel on abi Läti andmetest ning Põhja-Eestis soovitatakse otsida abi Soome seireinfost.

Kas see artikkel oli kasulik?


 

Lisa kommentaar

Saada