Kaalu langetamine mõjub hästi immuunsüsteemile

Kaalu langetamine mõjub hästi immuunsüsteemile

Austraalia teadlased näitasid esmakordselt, et isegi väike langus kehakaalus võib heaks teha mitmeid kahjulikke muutusi, mida ülekaalulisus immuunrakkudele põhjustab.

Immuunsüsteem koosneb paljudest erinevatest rakkudest, mis kaitsevad keha haigustekitajate eest. Nende rakutüüpide vahel peab valitsema tasakaal, et hea tervis oleks kindlustatud. Seda tasakaalu võivad mõjutada mitmed tegurid, muu hulgas toitumisharjumused ja liigne rasvkude. Vale toitumise või rasvumise tagajärjel võivad võimutsema hakata rakud, mis pigem ründavad kui kaitsevad inimese keha, vahendab Novaator  Physorg´i.

Juba varemgi on teatud, et liigne keharasv kutsub esile põletikku tekitavate rakkude suurenenud tootmise. Sellised rakud ringlevad veres ja võivad kahjustada organismi ennast. Lisaks aktiveeritakse rasvkoes makrofaagid, mis on samuti põletikku tekitavad immuunrakud.

Austraallaste uurimuses jälgiti 13 ülekaalulist teist tüüpi diabeeti või selle haiguse eelnähtusi põdevat inimest, kelle energiatarbimist piirati 24 nädala jooksul 1000-1600 kilokalorini päevas. 12. nädalal viidi läbi maopaela asetamine, et aidata veelgi piirata toidutarbimist. Uurimuses analüüsiti kaalukaotuse mõju immuunrakkudele.

Sidney Garvani meditsiiniuuringute instituudi teadlaste Alex Viardot’ ja Katherine Samarasi eksperiment viis põletikku tekitavate abistaja T-rakkude 80-protsendilise vähenemiseni, samuti vähenes mitmete teiste veres ringlevate immuunrakkude aktiivsus. Lisaks vähenes rasvkoes makrofaagide aktiivsus.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada