Kas maratonimehed on võistlushimulisemad kui maratoninaised?

Kas maratonimehed on võistlushimulisemad kui maratoninaised?

Värske uuringu andmetel jooksevad naised maratoni hea enesetunde pärast, samas kui mehi kannustab võistlemissoov ja tahe saavutada isiklikke eesmärke.

Uuringus osales 507 naist ja 399 meest vanuses 18–72 eluaastat, kes jooksid maratoni esmakordselt ja täitsid veebiküsimustiku, mille eesmärgiks oli välja selgitada, mis kaalutlustel nad pikamaajooksust osa võtsid, vahendab HealthDay News.

Üldkokkuvõttes olid sagedamad maratonil osalemise põhjused järgmised: eneseaustus, näiteks „soov tunda enda üle uhkust“, isiklike eesmärkide saavutamine, näiteks „soov lõpetada jooks kindla ajaga“, ning tervis, näiteks „soov tugevdada tervist“.

Naised nimetasid suurema tõenäosusega selliseid põhjuseid nagu kehakaal, psühholoogiline toimetulek, näiteks „soov tõsta tuju“, või elu mõte, näiteks „maailmaga harmoonia saavutamine“. Mehed tõid põhjustena tõenäolisemalt esile võistluslikkuse ja isiklike eesmärkide saavutamise, näiteks soovi „näha, kui kõrge koha ma suudan saavutada“.

„Samuti uurisime osalejatelt, kas nad plaanivad veel mõnest maratonist osa võtta,“ selgitas pressiteates uuringu autor Elizabeth Loughren Inglismaalt Birminghami ülikoolist. Loughren viis uuringu läbi Philadelphias Temple’i ülikoolis töötamise ajal.

Umbes „70% naistest ja 79% meestest märkis, et nad kavatsevad järgmise poole aasta või aasta jooksul veel mõnest maratonist osa võtta. Kõige levinumad põhjused olid sel juhul: „finišeerimisaja parandamine“ (83%), „osaleda maratonil puhkuse osana“ (74%) ja „parandada treenitust“ (63%). Rõhuv enamus, üle 85% meestest tõstis esile finišeerimisaja, sellal kui naistel oli see näitaja 79%,“ teatas Loughren.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada