Kas statiinid vähendavad meeste sugutungi?

Kas statiinid vähendavad meeste sugutungi?

Itaalias läbiviidud uuringus, mis hõlmas erektsioonihäirete ravi saavaid mehi, leiti seos kolesteroolitaset alandavate statiinide ja meessuguhormooni testosterooni ebanormaalselt madala taseme vahel.

San Diegos asuva Alvarado haigla seksuaalmeditsiini osakonna juhataja ning ajakirja Journal of Sexual Medicine toimetaja dr Irwin Goldstein märkis, et oma töös kohtab ta „mitu korda nädalas“ patsiente, kes väidavad, et nende suguvõime on pärast statiini tarvitamise alustamist vähenenud, vahendab HealthDay News.

Kuid sarnase uuringu läbiviinud Ameerika epidemioloog märkis, et Itaalia uuringu tulemusi võib tõlgendada ka nii, nagu vähendaks statiini kasutamine erektsioonihäirete esinemissagedust.

Nimetatud uuringus, mis käsitles Minnesota osariigi Olmstedi maakonna mehi, leiti, et neid ravimeid tarvitavatel meestel esines impotentsust vähem ning ravimi pikemaajalist tarvitamist seostati madalama esinemissagedusega. „Uuringus osalenud ja üheksa aastat statiine tarvitanud meestel kujunes 64% väiksema tõenäosusega välja erektsioonihäire kui neil, kes ravimeid ei tarvitanud,“ märkis uuringu kaasautor ja Mayo kliiniku epidemioloog Jennifer St. Sauver.

St. Sauveri sõnul võisid ilmselgelt vastandlikud tulemused olla tingitud kahe uuringu erinevatest populatsioonidest. Minnesota uuring hõlmas tavapopulatsiooni kuuluvaid mehi, samas kui Itaalia uuringus analüüsiti mehi, kes said erektsioonihäirete ravi.

30% Minnesota uuringus osalenud meestest tarvitas statiine. Itaalia uuringus osalenud 3484 mehest tarvitas statiine vaid 7%. USA haiguste tõrje- ja ennetamiskeskuste andmetel tarvitab statiine umbes 16% USA täiskasvanutest. St. Sauveri sõnul võib Itaalia uuringu madalam protsent näidata, et statiinid vähendavad vajadust erektsioonihäirete ravi järele.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada