Kuulo Kutsar: ühissõidukist võib hankida pea iga haigustekitaja

Kuulo Kutsar: ühissõidukist võib hankida pea iga haigustekitaja

Terviseameti epidemioloogianõunik Kuulo Kutsar märkis, et pealinna ühissõidukid on kaunis halvas sanitaarses seisukorras ja sealt võib reostunud pindade kaudu endale hankida peaaegu iga haigustekitajat.

«Tallinna linnas on ühissõidukid kaunis halvas sanitaarseisukorras ja see on ka arusaadav - päeva jooksul käib neist läbi igasuguseid inimesi, sealhulgas ka kehva hügieenilise puhtusega inimesed,» ütles Kutsar Tarbija 24-le.

Nakkushaigustest võivad puhtust mitte armastavad inimesed endaga kaasas kanda kõiki potentsiaalseid haigustekitajaid, millega nad kokku on puutunud.  «Eesti oludes, kus tuberkuloosiepideemia kulgeb juba aastakümneid, ei ole imekspandav, kui mõni asotsiaal on ka aktiivse tuberkuloosi põdeja,» loetles Kutsar veel võimalusi.

«Kokkuvõttes on ühistranspordis nakatumise võimalus olemas iga tavareisija jaoks, on ta asotsiaal või mitte - ka terve inimene võib saastunud kätega pisikuid kanda.»

Kõige lihtsam meetod nakkuste vältimiseks on Kutsari sõnul haiguste tippajal vältida ühissõidukeid ja käia võimalikult palju jala. «Kui sõidate bussis ja näete, et läheduses on kahtlase olekuga ja haigustunnustega inimene, pesta koju jõudes kohe käed ja õpetada seda ka lastele. Ülimalt soovitatav on kohe käed pesta,» rõhutas ta.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada